طرح لبخند Smile Line

لبخند ، توانایی فرد در بیان طیف وسیعی از احساسات با ساختار و حرکت دندانها و لبها ، اغلب می تواند تعیین کند که فرد چگونه می تواند در جامعه حضور یابد. البته اهمیتی که به یک لبخند زیبا داده می شود چیز جدیدی نیست. جستجوی زیبایی را می توان در اولین تمدنها یافت. هدف از ایجاد زیبایی ، ایجاد یک سیستم استاتیک صلح آمیز و پایدار است ، جایی که دندان ها ، بافت ها ، عضلات ، ساختار اسکلتی و مفاصل همه به طور هماهنگ عمل می کنند. دستیابی به یک نتیجه موفق ، سالم و عملکردی مستلزم درک روابط متقابل بین کلیه ساختارهای پشتیبان دهان از جمله عضلات ، استخوانها ، مفاصل و بافت لثه است.

لبخندی که ایجاد می کنیم باید از نظر زیبایی شناختی جذاب و کاربردی نیز باشد. لبخند طراحی شده توسط ما باید بر خلاف گذشته محافظه کار باشد. هدف ما كاهش كمتر از ساختار دندان و زيبايي و ماندگاري بيشتر است. این به معنای ساده این است که دندانپزشکی زیبایی باید یک شاخه چند منظوره باشد ، که در آن همه درمان ها مانند ارتودنسی ، پریودنتیکس ، روش های جراحی باید هر زمان که لازم باشد انجام شود.

لبخند زیبا امروزه مورد توجه خیلی از افراد قرار گرفته است. گاهی با تغییر در فرم و شکل و رنگ روکش های قبلی تاثیر شدیدی در فرم لبخند ایجاد میشود. هما نطور که در این مراجعه کننده عزیزمون میبینید روکش دندانها نسبت به رنگ پوست زرد می باشد و دندان لترال چپ پایین آمده و خط لبخند را به هم زده است.
در طراحي لبخند بايد به نكات بسيار ريزي جهت هرچه طبيعي تر شدن دندانها توجه كرد. علاوه بر هارموني رنگ با چهره فرد، فرم دادن لبه هاي دندانها بصورتي كه نور از آن عبور كند و در واقع نماي ترنسلوسنت داشته باشد در افزايش زيبايي و جواني اهميت بسزايي دارد.

وقتي با اعتمادبنفس لبخند ميزني روزت زيباست. فرم و شكل دندانها و لبخند بر روي اعتمادبنفس تاثير به سزايي دارد. گاهی با تغییر در فرم و شکل و رنگ دندانها تاثیر شدیدی در فرم لبخند ایجاد میشود. نكته مهم اينه كه فرم، شكل و رنگ دندانها در چهره فرد هماهنگي زيبايي را تداعي كند، در نتيجه يك مدل دندان براي همه افراد زيبا نيست.