دندانپزشكی زيبایی در ميرداماد

شهریور ۲۸, ۱۴۰۱ ۶:۲۲ ق٫ظ

مرکز دندانپزشکی میرداماد دکتر ارشد یکی از کلینیک های مجهز دندانپزشکی تهران در محدوده شریعتی و میرداماد برای درمان و ترمیم دندان، زیبایی و ارتودنسی، بلیچینگ و سفید کردن دندان است. شما می توانید در این مرکز زیر نظر دکتر مهناز ارشد تشکیل پرونده داده و از تمامی خدمات درمانی و زیبایی در مرکز دندانپزشکی میرداماد دکتر مهناز ارشد. بهرمند شوید.

معرفی خدمات کلینیک دندانپزشکی میرداماد دکتر مهناز ارشد

کلینیک دندانپزشکی میرداماد در خیابان میرداماد، میدان مادر واقع شده و از دسترسی های بسیار خوبی برخوردار است. البته این کلینیک بزرگ و حرفه ای علاوه بر خدمات درمانی روتین دندانپزشکی در درمان خروپف و بازسازی فک های بسیار تحلیل رفته توسط ایمپلنت نیز فعال است.

سفیدکردن دندان ها و یا بلیچینگ

یکی از خدمات مرکز دندانپزشکی زیبایی میرداماد دکتر مهناز ارشد سفید کردن دندانها اغلب در مواردی که به دلایل مختلف دندانها زرد شوند ، مطلوب است ، و با تغییر رنگ ذاتی یا بیرونی مینای دندان می توان به آن دست یافت. تخریب شیمیایی کروموژن ها در داخل دندان یا روی آن به عنوان سفید کردن نامیده می شود. پراکسید هیدروژن ماده موثره ای است که بیشتر در محصولات سفید کننده مورد استفاده قرار می گیرد و به عنوان هیدروژن پراکسید یا کاربامید پراکسید استفاده می شود.  هنگامی که به داخل دندان پخش شود ، پراکسید هیدروژن به عنوان یک ماده اکسید کننده عمل می کند و تجزیه می شود تا رادیکال های آزاد ناپایدار تولید کند. در فاصله بین نمک های غیر آلی در مینای دندان ، این رادیکال های آزاد ناپایدار به مولکول های رنگدانه ارگانیک متصل می شوند و در نتیجه اجزای رنگی کوچک و به شدت کم رنگ تر می شوند. برای درمان سفید شدن موفقیت آمیز، متخصصان دندانپزشکی باید به طور صحیح نوع ، شدت و محل تغییر رنگ دندان را تشخیص دهند و متناسب با آن نوع ماده سفیدکننده وزمان استفاده از آن را تعیین کنند.

طراحی لبخند

یکی از خدمات مرکز دندانپزشکی زیبایی میرداماد دکتر مهناز ارشد طراحی لبخند می باشد. در توضیح دندانپزشکی زیبایی باید گفت: یکی از مهم‌ ترین المان ‌های زیبایی داشتن یک لبخند زیبا و طرح لبخندی شکیل است. دندان‌ های یک دست و زیبا می ‌توانند جذابیت و زیبایی شما را تضمین نمایند. برای داشتن دندان‌ های سالم و زیبا می ‌توانید از خدمات دندانپزشکی زیبایی میرداماد بهره مند شوید و با توجه به نیاز دندان‌ ها نسبت به این مساله تصمیم گیری ‌های لازم را انجام دهید. دندان‌ های زیبا نشانه‌ زیبایی و جذابیت شماست، تا به حال به ظاهر خود بدون دندان توجه کرده ‌اید، هیچ زیبایی بدون دندان‌ های مرتب و یکدست جذاب نیست. امروزه دندانپزشکی زیبایی بخش وسیعی از خدمات دندانپزشکی را ارائه می‌ نماید، روکش‌ها، لمینیت های سرامیکی، کامپوزیت ونیر و ایمپلنت ‌های دندانی بخش بسیار کوچکی از خدمات ویژه‌  یک دندانپزشکی زیبایی می‌ باشد. به کمک خدمات زیبایی دندان می ‌توانید مشکلات ظاهری دندان ها و البته درمانی را رفع و از یک چهره ‌ی جذاب و دلنشین لذت ببرید. دندانپزشکی میرداماد (دکتر مهناز ارشد) مفتخر است که در سال اخیر، در ارائه خدمات زیبایی و درمانی دندانپزشکی افزایش قیمت نداشته است. 

تماس با دندانپزشک زیبایی در میرداماد

متخصص زیبایی دندان در میرداماد

تفاوت دندانپزشکی زیبایی با دندانپزشکی ترمیمی چیست؟

تفاوت دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی تنها در دانستن یک واقعیت است. هیچگاه نمیتوان بدون ترمیم ظاهر دندان، انتظار زیبایی دندان را داشت. موادی که در پروسه زیبا سازی دندان به کار می رود باید بر روی دندان هایی استفاده شود که قبل از آن ترمیم شده باشند. در واقع دندانپزشکی ترمیمی، شروع پروسه ترمیم و زیبایی دندان شما خواهد بود. در دندانپزشکی ترمیمی، شما ابتدا باید دندان های خود را با روش هایی نظیر ایمپلنت، پست، ترمیم دندان های پوسیده و دیگر موارد از این قبیل برای استفاده از خدمات دندانپزشکی زیبایی آماده کنید. البته خبر خوب این است که تفاوت مفهوم بین زیبایی و ترمیم دندان تنها به این موضوع خلاصه شده و از طرفی ترمیم دندان توسط تمام متخصص ترمیمی، زیبایی دندانپزشکی میرداماد صورت می گیرد.

لمینت دندان میرداماد

چرا دندانپزشکی زیبایی حائز اهمیت است؟

دانستن دو نکته مهم به ما در پاسخ به چرایی اهمیت داشتن این تخصص کمک می کند. اولین نکته این است که وجود لبخند زیبا در هر سن و سالی می تواند تاثیر مثبتی بر اطرافیان شما بگذارد. مهم نیست چقدر پیر شده اید و پوستتان خراب شده است، لبخند زیبا می تواند دیگران را تحت تاثیر قرار دهد. نکته مهم دیگر، مطلع شدن از سیر دستیابی به این تخصص است. متخصصین این حوزه نسبت به دندانپزشکان عمومی دوره های تخصصی بیشتری را گذرانده اند و می توانند زیبایی ساختار دندان ها را بهتر درک کنند. حتی اگر دندانپزشکان عمومی، درمان های ترمیمی و زیبایی دیگری مانند پر کردن و سفید کردن را انجام دهند، باز هم این تخصص، تلفیقی از هنر و دانش دندانپزشکی است و نیازمند دوره های مختص به خود می ‌باشد.

دندانپزشکی میرداماد

مهارت های متخصص زیبایی دندان چیست؟

هر کسی که مایل است به فرم دلخواه و زیبایی برای دندان های خود برسد، باید به دندانپزشک متخصصی مراجعه کند که صلاحیت انجام دو مورد زیر را داشته باشد:

  • با روش ها و تکنیک های ترمیمی دندان کاملا آشنا باشد و بتواند متناسب با نوع دندان و ویژگی های شخص بیمار، بهترین نتیجه ممکن را برای او رقم بزند.
  • در مهارت های زیبایی شناسی به درک بالایی دست پیدا کرده باشد.

وجود چنین شخصی متضمن بهبود ظاهر و اصلاح طرح لبخند افراد خواهد بود و این شخص کسی نیست جز متخصص پروتز و زیبایی دندان. دندانپزشکی میرداماد در این زمینه به شما کمک خواهد کرد.

درمان ها و روش های زیبایی دندان

درمان های مختلفی در این تخصص بر روی دندان ها صورت میگیرد، که در ادامه با برخی از این درمان ها بیشتر آشنا خواهید شد. اگر میخواهید بدانید که دندانپزشکی زیبایی چگونه میتواند به لبخند شما زیبایی ببخشد ادامه مقاله را از دست ندهید.

زیبایی دندان ها با دکتر مهناز ارشد

کامپوزیت ونیر

امروزه‌ با استفاده‌ از کامپوزیت ونیر، می توان یکی‌ از بهترین درمان ها را برای‌ ایجاد لبخندی زیبا برای بیماران انجام‌ داد. در یک تعریف می توان اینگونه عنوان‌ کرد که کامپوزیت ونیر دندان، ترکیب خمیری‌ شکلی است که به‌ وسیله تابش نور در طول موج های خاص به صورت سفت و سخت در خواهد آمد. بعد از سفت ‌شدن، بوسیله پولیش دادن‌ به‌ آن‌ شکل مناسب‌ می دهند تا ظاهری زیبا و در عین حال طبیعی پیدا کند.

مرحله اول انجام کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ماده ارزشمندی در دندانپزشکی زیبایی است و توسط کمپانی ها و تحت برندهای متفاوت ساخته می شود. اولین مرحله از مراحل کامپوزیت ونیر دندان، انتخاب نوع کامپوزیت مورد استفاده توسط متخصص دندانپزشک و سپس انتخاب رنگ و سایه آن است. کامپوزیت ها در سایه های رنگی متفاوتی تولید می شود و متخصص دندانپزشک قبل از استفاده از هر نوع کامپوزیتی ابتدا سایه رنگ دندان های مراجع را مشخص می کند تا بر اساس رنگ آن،  رنگ کامپوزیت نیز انتخاب شود. ترکیبی از نظر و تشخیص متخصص دندانپزشک همراه با سلیقه بیمار در انتخاب رنگ کامپوزیت ونیر دخیل هستند و معمولا باید بر سر انتخاب یک رنگ اتفاق نظر شکل بگیرد. البته باید به این نکته توجه شود که در نهایت متخصص دندانپزشک ممکن است برای لایه های مختلف زیرین و سطحی یا برای پوشاندن عیوب جزئی مثل لبه های ساییده شده دندان ها یا ترمیم های دیگر، رنگ و سایه متفاوتی را انتخاب کند.

مرحله دوم

قبل از اینکه هر کدام از اصلی ترین مراحل کامپوزیت ونیر دندان شروع شوند متخصص دندانپزشک سطح دندان ها را به خوبی تمیز می کند و از وجود هر نوع ذرات غذا، جرم، پلاک میکروبی و … پاکسازی می کند. اگر دندان بیمار سالم باشد و علائم پوسیدگی وجود نداشته باشد مراحل اتصال کامپوزیت ونیر آغاز می شود. اما در صورت وجود هر نوع پوسیدگی یا مشکلات دیگر،  دندانپزشکی میرداماد ابتدا آن ها را برطرف کرده و سپس اقدام به  انجام ونیر کامپوزیت می کند.

مرحله سوم

بعد از تمیز شدن کامل دندان ها، ماده ای به نام اسید اچ اعمال می شود. اسید اچ (Acid etchant) به صوت محلول و ژل اسید فسفریک است و قبل از شروع اصلی ترین مراحل ونیر کامپوزیت دندان روی مینا اعمال می شود. با اعمال این ژل فضاهای میکروسکوپی در مینای دندان ایجاد می شود تا باندینگ یا اتصال کامپوزیت به سطح دندان بهتر صورت بگیرد. در واقع اسید اچ کاری می کند تا سطح مینای دندان حالت زبری پیدا کرده و کامپوزیت به واسطه باندهای دندانی بتواند به مینا پیوند مستحکمی برقرار کند.

مرحله چهارم و پنج

بعد از اینکه بستر مناسب برای اتصال کامپوزیت ایجاد شد، متخصص دندانپزشک با کمک ابزار خود خمیر کامپوزیت را به سطح دندان اعمال می کند و آن را روی سطح دندان پخش می کند و فرم می دهد. شاید فرم یا شکل دهی ماده کامپوزیت به دندان از مهمترین مراحل ونیر کامپوزیت دندان باشد. این مرحله نیاز به تمرکز قابل توجهی دارد و نیازمند مهارت و تجربه کافی متخصص دندانپزشک است. طی این مرحله متخصص دندانپزشک با مهارت و تجربه ای که دارد باید کامپوزیت را به شکلی هنرمندانه بر روی نقاط هدف در سطح دندان قرار دهد و آماده سخت شدن کند.

مرحله شش

کامپوزیت بعد از فرم دهی باید سخت شود. اینکار با کمک  دستگاه لایت کیور صورت می گیرد. این فرآیند از جالب ترین مراحل ونیر کامپوزیت دندان است و معمولا به صورت لایه لایه انجام داده می شود. یعنی هر لایه از کامپوزیت که روی دندان قرار گرفت و شکل و فرم گرفت، با لایت کیورینگ سفت و سخت می شود. و برای اینکه کامپوزیت به خوبی سخت شود لازم است تا هر دندان به اندازه 40 ثانیه در معرض نور قرار بگیرید.علت اینکه کامپوزیت به صورت لایه لایه اعمال و سفت می شود این است که کار کردن با حجم زیادی از کامپوزیت سخت است و ممکن است فرم دهی آن با مشکل مواجه شود. علاوه بر آن انقباض کامپوزیت که حیت سخت شدن اتفاق می افتد به حداقل رسیده و کیفیت بالا تری از درمان انجام می گردد.

مرحله هفتم

اکنون که تمام لایه‌ های کامپوزیتی روی هم قرار گرفته و فرایند لایت کیور صورت گرفته، نوبت به پالیش کردن و صیقل دادن آن می رسد. زیرا تا این مرحله کامپوزیت ها هنوز دقیقا  شبیه به دندان ما نیستند و ظاهری مشابه با مینای دندان ندارند. پالیش کردن که با کمک دیسک ها و نوارهای سمباده ای انجام می شود به جهت فرم دادن، ایجاد شفافیت و طبیعی به نظر رسیدن کامپوزیت ونیر صورت می گیرد. با اینکار می توان زوایای هر دندان را به شکل درستی اصلاح کرد و ظاهری زیبا و طبیعی تر به دندان کامپوزیت شده بخشید.

برخلاف تصور برخی از مراجعان، این مرحله از انجام ونیر کامپوزیت دندان هیچ درد یا احساس ناخوشایندی ندارد.

مرحله هشتم

بعد از پالیش نهایی کامپوزیت، تنها مرحله ‌ای که باقی می‌ ماند ارزیابی بایت یا نحوه قرارگیری دندان ها بر هم است. هدف از ارزیابی این است که مراجع بایتِ بدون مشکلی داشته باشد و ونیرهای کامپوزیتی در نحوه جویدن او تداخلی ایجاد نکنند. ارزیابی بایت تقریباً از مهمترین مراحل ونیر کامپوزیت دندان است و حتماً باید انجام داده شود. زیرا اتصال و شکل نهایی کامپوزیت‌ ها باید به نحوی باشد که در جویدن و گاز گرفتن و یا حتی صحبت کردن فرد مشکلی پیش نیاید. برای این ارزیابی از یک کاغذ کاربنی استفاده می ‌شود. این کاغذ بین دندان‌ های دو فک قرار می‌ گیرد و شخص به آرامی دندان‌ های خود را روی کاغذ فشار می‌ دهد تا نحوه قرار گیری سطح جونده دندان‌ ها ارزیابی شود. دندانپزشکی میرداماد با بهترین قیمت ها کامپوزیت را برای شما انجام خواهد داد.

کامپوزیت دندان در میرداماد

لمینیت های سرامیکی

لمینیت های سرامیکی لایه های نازکی از مواد سرامیکی هستند که روی دندان های طبیعی قرار می گیرند. این نوع از ونیرها از پرسلین ساخته شده و معمولاً با هدف زیبایی دندان ها و اصلاح طرح لبخند مورد استفاده قرار می گیرند. با نصب لمینیت های سرامیکی، دندان ها سفیدتر، یکدست تر و زیباتر به نظر می رسند. ونیرهای سرامیکی قادرند عیوب مختلف موجود در دندان ها مانند پریدگی لبه دندان ها، زرد شدن و فاصله زیاد بین دندان ها و… را برطرف کنند. لمینیت های سرامیکی توسط متخصص پروتز و زیبایی طی 2 جلسه روی دندان ها نصب می شوند.

مرحله اول انجام لمینت های سرامیکی

نحوه انجام لمینیت سرامیکی به این صورت است که ابتدا دهان و دندان ها معاینه می شوند و از آنجایی که لمینیت سرامیکی برای همه افراد ممکن است مناسب نباشد، باید دهان و دندان ها معاینه شوند تا مشخص شود شرایط لازم برای انجام لمینیت دندان ها را دارید. همچنین باید مشخص شود آیا این درمان برای شما بهترین روش است یا نه. به همین منظور متخصص دندانپزشک از شما میخواهد خواسته های خود را خیلی شفاف و روشن مطرح کنید. اگر پوسیدگی دندان یا عفونت لثه داشته باشید ابتدا باید این مشکلات درمان شوند تا برای دندان ها با موفقیت لمینیت سرامیکی انجام شود.

مرحله دوم

برای شروع، ابتدا باید دندان ها آماده سازی شوند. آماده سازی به معنی ایجاد شرایط لازم برای چسباندن پوسته سرامیکی لمینیت است، به همین خاطر مقدار کمی از لایه مینا از سطح جلوی دندان تراشیده می شود. اگر چه مقدار تراشیدن مینا تا حدی در موارد مختلف متفاوت است اما به طور کلی تقریبا معادل ضخامت پوسته لمینیت است و بین 0.5 تا 1.5 میلی متر می باشد. بخش های پوسیده دندان نیز برداشته می شوند و دندان شکل دهی شده و لب پریدگی ها، کجی و دندانه های لبه دندان پرداخت می شوند.

مرحله سوم

در این مرحله  باید رنگ لمینیت های سرامیکی انتخاب شوند. اگر چه همه دوست دارند سفیدی دندان هایشان در روشن ترین رنگ ممکن باشد اما باید رنگ آن متناسب با رنگ پوست و مو و همچنین دندان های مجاور انتخاب شود تا لبخندی زیبا و طبیعی داشته باشید.

مرحله چهارم

در این مرحله با خمیر مخصوصی از دندان ها قابلگیری می شود. این قالب به عنوان مدلی برای ساخت لمینیت های سرامیکی در لابراتوار دندانسازی استفاده می شود.

مرحله پنجم

سه تا چهار هفته طول می کشد تا لمینیت های سرامیکی در لابراتوار دندانسازی ساخته شوند. سپس برای مرتبه دوم به متخصص دندانپزشک مراجعه می کنید تا لمینیت ها به دندان توسط سمان های مخصوص چسبانده شوند. در این مدت (قبل از سمان لمینیت ها) از لمینیت موقتی برای پوشاندن سطح تراشیده دندان استفاده می شود. این امر بستگی به میزان تراشیدن دندان و موقعیت آن و ترجیح شخصی بیمار دارد.

مرحله ششم

پیش از این که لمینیت های سرامیکی به صورت دائمی به دندان چسبانده شوند، متخصص دندانپزشک آن را موقتا روی دندان می گذارد تا مطمئن شود اندازه، رنگ و شکل آن مناسب است. ممکن است کمی تنظیم و شکل دهی مجدد نیاز باشد. این آخرین فرصت شما برای تغییر عقیده در مورد رنگ لمینیت ها است. به محض این که لمینیت ها به صورت دائمی به دندان چسبانده شوند دیگر نمی توانید رنگ آن را عوض کنید. در صورتی که همه چیز خوب باشد، با سمان مخصوص، لمینیت ها به دندان چسبانده می شوند.

درمان خروپف و آپنه حین خواب

یکی از خدمات مرکز دندانپزشکی میرداماد درمان تخصصی مشکلات خواب و خروپف توسط ساخت دستگاههای داخل دهانی می باشد. آپنه خواب عبارت است از توقف جريان هوا به صورت متناوب در بيني و دهان در طي خواب . به طور معمول مواردي از آپنه که حداقل 10 ثانيه طول مي کشند را مهم تلقي مي کنند. سندروم آپنه خواب، نوعي اختلال باليني است که از آپنه هاي راجعه هنگام خواب به وجود مي آيد و با علايم خرخر بلند، بروز وقفه تنفسي و بيدارشدن هاي ناگهاني و مکرر فرد به دنبال وقفه تنفسي، سردرد صبح گاهي و خستگي و خواب آلودگي  روزانه همراه است.

ایمپلنت های دندانی

بازسازی فک توسط ایمپلنت های دندانی از دیگر از خدمات مرکز دندانپزشکی زیبایی میرداماد دکتر مهناز ارشد می باشد. شما می توانید برای خدمات جرم گیری مینای دندان و ایمپلنت دندان هایی که باید بکشید به مرکز مراجعه کرده و درمان خود را زیر نظر دکتر مهناز ارشد و همراه با گروهی از متخصصین و استادان دانشگاه پیگیر باشید. طی چندین جلسه درمان، پوسیدگی دندان ها درمان شده و شما با خیال راحت می توانید علاوه بر ایمپلنت، از خدمات زیبایی و سفید کردن دندان ها نیز لذت ببرید تا لبخندی زیبا، سفید و جذاب داشته باشید.

ایمپلنت های شخصی سازی شده ساب پریوستئال

این افتخار را داریم که برای اولین بار در ایران در کلینیک دندانپزشکی میرداماد دکتر ارشد میتوانم لبخند دوباره رو به بیمارانی که به علت ضربه، تروما، تومور بدخیم و یا خوش خیم، از دست رفتن استخوان فکی، پوکی استخوان و…امکان جایگزینی دندان توسط ایمپلنت های معمولی رو ندارند برگردانم. با پیشرفت علم دندانپزشکی ما میتوانیم استخوان فک ناحیه ی از دست رفته و همزمان دندان های از دست رفته ی فرد رو جایگزین کنیم و لبخند دوباره رو به این عزیزان بازگردانیم.

درمان درد و کلیک فکی

اختلالات TMJمی تواند باعث درد و ناراحتی در مفصل فک و عضلات، محدودیت باز شدن دهان و صدای فکی حین جویدن شود. بی توجهی به این علایم موجب آسیب برگشت ناپذیر به مفصل فکی می شود که ممکن است منجر به عمل جراحی شود. یکی از روش های درمانی این بیماریها پروتزهای داخل دهانی از جمله نایت گارد می باشد.نایت گارد و درمان تخصصی مشکلات فکی در کلینیک دندانپزشکی میرداماد به صورت تخصصی انجامم می شود. نایت گارد،  انواع سخت، نرم و دووال (سطح داخلی نرم . سطح خارجی سخت) می باشد که هرکدام کاربرد خاصی دارد. نایت گارد در بیمارانی که شبها دندان قروچه دارند یا دچار درد در ناحیه مفصل فکی و عضلات جونده و مشکلات دیسک مفصلی هستند کاربرد دارد. جهت درمان کلیک یا صدای فکی می توان از Anterior repositioning device  استفاده کرد که نوع خاصی از نایت گارد می باشد.

پروتزهای مگزیلوفیشیال

پروتزهای فک و صورت شامل توانبخشی بیماران دارای نقص مادرزادی یا اکتسابی است که یا هنگام تولد کودک این نقص را به همراه داشته است یا در اثر تروما یا تومور قسمتی از ساختار صورت خود را از دست داده است. این پروتزها شامل پروتزهای بینی، چشم، گوش و دهان می باشد. در کلینیک دندانپزشکی میرداماد توسط دکتر مهناز ارشد درمانهای مگزیلوفیشیال انجام می شود.

مطب تخصصی دندانپزشکی دکتر مهناز ارشد یکی از مجهزترین مطب های دندانپزشکی پروتز و زیبایی و کلینیک های دندانپزشکی میرداماد است که کلیه درمان های مربوط به دندانپزشکی و زیبایی را با بهره گیری از پیشرفته ترین تجهیزات و بالاترین استانداردهای بهداشتی و علمی در محیطی آرام و تخصصی در اختیار بیماران قرار می دهد. در این مطب تمامی تلاش ها معطوف به ارائه خدمات تخصصی و علمی دندانپزشکی به بهترین شکل، بالاترین کیفیت و مناسب ترین هزینه می باشد.
دكتر مهناز ارشد، متخصص پروتزهاي دنداني، ايمپلنت و زيبايي، فلوشيپ ليزر، استاد دانشكده دندانپزشكي دانشگاه علوم پزشكي تهران

سوالات متداول

دوام و طول عمر کامپوزیت ونیر و لمینت سرامیکی چقدر است؟

طول عمر لمینیت سرامیکی حدود 15 الی 20 سال (بسته به نگهداری فرد) است و طول عمر کامپوزیت ونیر دندان حدود 5 تا 7 سال است.

دلیل حساسیت دندان ها بعد ازانجام لمینیت سرامیکی چیست؟

ممکن است دندان ها بعد از لمینیت دچار حساسیت شوند که دلیل آن تنظیم نشدن لمینیت ها و برخورد دندان ها درهنگام بسته شدن فک و برخورد دندان ها است. در صورت حساسیت پس از انجام لمینیت، متخصص دندانپزشک لبه های لمینیت را مجددا تنظیم می کند و حساسیت رفع خواهد شد.

آیا انجام لمینیت سرامیکی باعث پوسیدگی دندان ها می شود؟

اگر درمان به درستی و توسط متخصص پروتز و زیبایی انجام شود و میزان تراش استاندارد باشد و تطابق لمینیت ها و دندان خوب باشد، پوسیدگی دندانی اتفاق نمی افتد. البته رعایت بهداشت دهان و دندان نقش مهمی در جلوگیری از پوسیدگی دندان بعد از انجام لمینیت مانند سایر دندان ها دارد.

آیا انجام لمینیت سرامیکی درد دارد و با بی حسی انجام می شود؟

خیر. با توجه به تراش حداقلی و بسیار کم مینای دندان ها دردی وجود ندارد. در بعضی موارد که نیاز به تراش بیشتر از این مقدار است، از بی حسی استفاده می شود.

آیا لمینیت های سرامیکی و یا کامپوزیت ونیر به دندان ها آسیب میرسانند؟

خیر، کامپوزیت ونیر نه تنها به دندان ها آسیب نمیزند بلکه با مینای دندان ها باند میشود و در مواقعی که دندان ها دارای ترک یا ساییدگی هستند از مینای دندان ها محافظت میکند. لمینیت ونیر نیز چون دندان ها به تراش کمی نیاز دارند، به مینای دندان ها آسیبی وارد نمی شود و پوسته نازک لمینیت بعد از چسباندن جزئی از دندان می شود.

برای اصلاح طرح لبخند از چه درمان هایی استفاده می شود؟

با توجه به شرایط و نیازهای بیمار بر اساس تشخیص متخصص پروتز و زیبایی، ممکن است درمان هایی مانند لمینیت سرامیکی، ایمپلنت، روکش، بلیچینگ، کامپوزیت ونیر و غیره مورد نیاز باشد.

برای سفید کردن دندان از چه درمان هایی استفاده می شود؟

استفاده از بلیچینگ برای سفید کردن دندان ها و همچنین لمینیت، کامپوزیت ونیر و… برای تغییر ظاهر دندان ها علاوه بر رنگ دندان ها از درمان های متداول هستند.

آیا لمینیت دندان با روکش دندان تفاوت دارد ؟

بله، لمینیت دندان با هدف زیبایی دندان ها انجام می شود و روکش دندان  با هدف افزایش استقامت دندان .  با استفاده از روکش دندان ها می توان  تمام سطح تاج دندان را پوشاند اما در روش لمینیت تنها سطح جلویی دندان ها پوشانده می شوند.

 

دکتر مهناز ارشد

متخصص پروتزهای دندانی، ایمپلنت و زیبایی

متخصص درمان مشکلات مفصل فکی و آپنه خواب

استاد دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.